Yerel Seçimin Son Anket Sonuçları

Yerel Seçimin Son Anket Sonuçları

31 Mart" 2019 yerel seçimlerine 2 gün kala araştırma şirketleri son anketlerini paylaşmaya başladı. Özellikle İstanbul ve Ankara’ya odaklanan araştırma şirketleri kararsızların oylarının dağıtımları ile her şeyin değişebileceğini söyledi. Kararsızlar herhangi bir ittifaka yüklenirse sonuç çok farklı olabilir diyen anket şirketlerinden gelen sonuçlar şu şekilde…

30 Mart 2019 - 15:33

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini En Yakın Bilen Şirket: ORC
ORC Araştırma şirketi Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sırasında sonuçlara en çok yaklaşan şirket olmuştu. Türkiye Genel Anket sonuçlarını açıklayan ORC Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Mehmet Murat Pösteki sonuçları şu şekilde paylaştı:

AK PARTİ: %32,4


 
CHP: %23,9

MHP: %15,7

HDP: %5,1

İYİ PARTİ: %2,4

DİĞER: %0,9 

Gezici Araştırma Şirketi Sonuçları
Gezici Araştırma Şirketi seçime 2 gün kala son oranlarını paylaştı. Büyükşehirlerde ve Türkiye genelinde oranlarını açıklayan Gezici Araştırma Şirketi İstanbul ve Ankara’nın da içinde olduğu 8 büyükşehir için kararsızlar etkisiz ve kararsızlar dağıtımlı anket sonuçlarını yayınladı.

Sonuçlara Göre
Yayınlanan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi’nde bulunan Aydın ve Hatay Cumhur İttifakı’na geçiyor. Bu sonucun açıklanması ile birlikte eleştirilen Gezici Araştırma Şirketi’nin diğer sonuçları ise şu şekilde:

Ankara Son Anket Sonucu Şu Şekilde


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x