Sakın atmayın eski telefonlardan çıkıyor

Sakın atmayın eski telefonlardan çıkıyor

Teknolojinin" gelişmesi ile birlikte 15-20 yıl önce kullandığımız telefonların artık yüzüne bile bakmıyoruz. 2000’li yıllarımızda teknolojinin son noktasını yaşıyorken kullandığımız o telefonlar artık çöpe atılıyor. Fakat teknoloji o kadar gelişti ki artık eski telefonlarınızı bile size attırmamak için uğraşıyor. İşte eski telefonunuzdan çıkan o parça ile yapabilecekleriniz.

23 Mart 2019 - 04:35

Eğer şuanda kullanıyor olduğunuz telefonunuz 2 veya 3 sene önce almışsanız muhtemelen pil ömründen muzdaripsiniz. Çünkü pil ömürleri yavaş yavaş artırılıyor ve 3 sene önce kullanılan telefonların pil ömürleri günümüzdeki yazılımlara ve uygulamalara dayanamıyor. Bu yüzdende powerbank adı verilen taşınabilir piller ortaya çıktı. Powerbanklerin büyük ihtiyaçlar olması sebebiyle de fiyatları her geçen gün artıyor.

Kendi Powerbankinizi Yapın
Evet hepimizin elinde bulunan eski telefonların tabii ki birer bataryası var. Her ne kadar çok gelişmiş olmasa da yalnızca 5 adet eski telefon bataryası ile kendinize yepyeni bir powerbank yapabilirsiniz. Hem de çok basit bir yöntemle. Öncelikle bataryaları üst üste koyun ve birbirine bağlayın. Ardından üç adet altın sarısı renkli noktaya telleri lehimleyin. Şimdi ilk adımınızı tamamladınız.

Son Adım
Daha sonra bir powerbankin içini açtığınızda göreceğiniz ilk yeşil arkaplanlı aracı alın. Onun gri kısmına da bataryaların altın sarısı noktalarına lehimlediğiniz telin diğer ucunu lehimleyin. Ardından bir usb yuvası ve şarj etme yeri bulup kendi powerbankinizi kullanabilirsiniz. Ne kadar çok batarya kullanırsanız taşınabilir bataryanız da o kadar kuvvetli olur.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x