Öcalan’ın Yeğeninden Temel Karamollaoğlu Açıklaması

Öcalan’ın Yeğeninden Temel Karamollaoğlu Açıklaması

31 Mart" 2019 yerel seçimlerine günler kala Şanlıurfa’dan yapılan bir açıklama gündeme bomba gibi oturdu. Seçimin en merak edilen isimlerinden olan Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Ömer Öcalan isim vermeden bir açıklama yaptı.Nevruz Açıklaması Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Ömer Öcalan öncelikle ,

23 Mart 2019 - 04:22

Demokratik Bölgeler Partisi ve Halkların Demokratik Partisi’nin ortak olarak hazırladığı Nevruz kutlamaları hakkında konuştu. Nevruz kutlamalarının boş alanda düzenlenmesi sebebiyle şikayette bulunan Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Ömer Öcalan:  “Biz bu şehirde olduğumuz süreçle 10 insanımız da kalsa Nevrozumuzu kutlayacağız. Bu parti barışın mücadelesini veriyor. dedi.


 15 Kişi Gözaltına Alınmıştı
Demokratik Bölgeler Partisi ve Halkların Demokratik Partisi’nin ortak olarak hazırladığı Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK’nın renklerini simgeleyen unsurlar taşıdığı için 15 kişi gözaltına alınmıştı. Aynı şekilde Diyarbakır’da da Nevruz kutlamalarında yapılan aramalarda toprağa gömülmüş bir halde terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın posterleri yakalanmıştı. Tüm bunların yanı sıra Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Öcalan hiç beklenmedik bir açıklamada bulundu.

Oy Pusulasında Birinci Sıradaki Partiye
Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Ömer Öcalan üstü kapalı bir şekilde Şanlıurfa’da Saadet Partisi’ne oy verilmesini istedi. Açıklamasında Halkların Demokratik Partisi’nden bir isim çıkmadığı için oy pusulasındaki ilk isme oy verilmesini isteyen Halkların Demokratik Partisi Milletvekili  şunları söyledi: Urfa’da oy pusulasında, HDP’nin ismi olmayan oy pusulalarında, halkımız gitsin oy pusulasında birinci sıradaki partinin adayına oyunu versin”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x