Murat Kekilli’den üzen haber

Murat Kekilli’den üzen haber

Murat Kekilli 18 Nisan 1968 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Mustafa Kekilli, annesinin adı ise Sıdıka Kekilli’dir. 1971 yılında doğmuş olan bir de kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da tamamlamıştır. Müzik hayatına ise piyanoyla başlamıştır.

30 Mart 2019 - 16:17

Askerlik Yılları
Murat Kekilli 1989 senesinde askerlik görevini yapmaya başlamıştır. 1991 senesinde askerliği bitirmiş 1993 senesinde ise Adana devlet konservatuar sınavını kazanıp burada bir sene geçirmiştir. 1994 senesinde İstanbul’a gelmiş, daha sonra da Yolcular adlı bir grup ile müzik hayatına tam bir geçiş sağlamıştır. Aynı sene ilk grubun adı olan Kilikyalıları kurmuştur.

Bu Akşam Ölürüm
1996 yılında ilk albümü “Vay Be! Eşek Gözlüm” ü yayınlamıştır. 1999 senesinde “Bu Akşam Ölürüm” adlı ikinci albümünü çıkarmış ve bu şarkı ile Türkiye’deki herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Dizilerde, filmlerde, programlarda neredeyse her yerde sık sık paylaşılan bu şarkı döneminin en çok dinlenilen şarkısı olmuş ve Murat Kekilli’nin ününe ün katmıştır.

Murat Kekilli’den Acı Haber
Geçirdiği kalp rahatsızlığı sebebiyle hayatını kaybetmiş olan ünlü sanatçı Murat Kekilli’nin babası Mustafa Kekilli, Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. Murat Kekilli’nin babası Mustafa Kekilli bir süredir Ankara’da tedavi görüyordu. Dün akşam saatlerinde ise acı haber geldi. Mustafa Kekilli’nin cenazesi defnedilmek üzere bugün Adana’ya getirildi. Murat Kekilli’nin yakın arkadaşları ve pek çok ünlü sanatçı taziye mesajlarını sosyal medyada paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x