Meteoroloji’den Yapılan Yeni Açıklama

Meteoroloji’den Yapılan Yeni Açıklama

Meteoroloji’den son dakika bir hava durumu açıklaması geldi. Daha önce Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının tüm yurtta etkili olacağı söylenmişti. Fakat gelen son habere göre hava durumunda bir değişiklik olduğu ortaya çıktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde…

30 Mart 2019 - 17:13

Tüm Türkiye’de Etkili Olacak
Balkanlardan gelecek olan soğuk hava dalgasının başta Marmara, Ege ve Akdeniz olmak üzere tüm ülkede etkili bir şekilde varlığını hissettirecek olduğu açıklandı. Yani Türkiye’nin her bölgesinde önümüzdeki günden itibaren yağış olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’nde özellikle kuzey doğu bölgelerinde karla karışık yağmur, yer yer kar yağışı da gözlemlenecek.

Gece ve Sabahlara Dikkat
Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan kişilerin gece saatlerinde gerçekleşebilecek don olaylarına dikkat edilmesi istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Karadeniz’in kıyı bölgelerinde de yer yer buzlanma olabileceğini belirtti. Son olarak Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Orta Karadeniz kıyıları ve Sinop çevrelerinde şiddetli sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.

Vatandaşlara Uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu son uyarı ise şu şekilde:

“Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, iç ve doğu bölgelerde güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.”
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x