İnce 31 mart yerel seçimlerinden sonra neler olacağını...

İnce 31 mart yerel seçimlerinden sonra neler olacağını açıkladı

Muharrem İnce" geçtiğimiz günlerde Çekmeköy’de vatandaşlar ile buluştu. Burada mitingini gerçekleştiren İnce 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra Türkiye’de nelerin değişeceğini söyledi ve açıklamaları ile gündeme oturdu. İşte Muharrem İnce’nin o mitinginden konu başlıkları…

23 Mart 2019 - 04:14

“Oyunu AKP’ye Ver Cennete Git” Cümlesine Cevap
Muharrem İnce Çekmeköy’de Seyfettin Yıldırım’a destek olmak amacıyla konuşmasını gerçekleştirdi. Mitinge Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Yakup Akkaya, Kadir Gökmen Öğüt ve Barış Yarkadaş’da katıldı. İnce öncelikle AKP Sivas Milletvekilinin “Oyunu AKP’ye ver cennete git” sözlerini eleştirdi. İnce bu cümleye şöyle bir yanıt verdi: “Oyunu diyor AKP’ye ver ruzi mahşerde (kıyamet günü) beraat belgesi yanında gelsin” diyor. Yani cennete giderken sırat köprüsünden geçeceksin. Sırat köprüsünden geçme garantisi veriyor. O zaman ben diyorum ki; Erdoğan’ın yaptığı 3. köprüden beleş geçin de göreyim sizi”

 Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana, Nasıl Oy Vereceksin Seni Soyana?
 Muharrem İnce sert eleştirilerine devam etti ve eski Türkiye ile Yeni Türkiye’yi şu cümlelerle karşılaştırdı:“Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi. Şimdi domates bitti, patates, patlıcan, soğan, et, süt bitti. Şöyle diyoruz; yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana? Bu seçim bir beka seçimi değildir. Bunun beka seçimi olarak görülmesinin nedeni Cumhur İttifakı’nın; soğan, patates, biberden yani ekonomiden korkmalarıdır. Ekonomiyi anlatacağız.”

 Seçimden Sonra Ne Olacak?
Son olarak Muharrem İnce seçim güvenliği hakkında konuştu ve sandık konusunda çok ciddi sorunların olduğunu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde sandık konusunda çok endişeli olduğunu da dile getirdi. Ayrıca Muharrem İnce 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından pek çok devlete ait olan kurumun satılacağını söyledi. Ayrıca pek çok vatandaşın da işsiz kalacağını dile getirdi. Ayrıca İnce Türkiye’yi bir esnaf lokantasına benzetti. Berat Albayrak’ın Recep Tayyip Erdoğan’ın damat olmasını da bu şekilde eleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x